Uroczystość Trójcy Przenajświętszej  31.05.2015r.

Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odpustową, oddajemy cześć Trójcy Przenajświętszej. Możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:

-spowiedź miesięczna

-Komunia Święta

-Ojcze nasz

-Wierzę w Boga

-Modlitwa w intencji Ojca Świętego: np. Zdrowaś Maryjo, Pod Twoją Obronę

-wolność od jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego

- odpust można ofiarować, za siebie, kogoś zmarłego, lub zmarłą.

 

Msze święte dzisiaj - o godz. 7.00, Po Mszy Świętej o godz.7.00, 9.00, o 11.00 - uroczysta suma odpustowa której będzie przewodniczył ks. Dr hab. Bogdan Węgrzyn- sędzia audytor z Kurii Diecezjalnej z Tarnowa

 

Dzisiaj nie będzie Mszy świętej o godz. 12.00, natomiast o godz. 16.00 będzie nabożeństwo ostatnie nabożeństwo majowe a o 16.30- Msza święta wieczorna.

 

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

-poniedziałek- wspomnienie Św. Justyna, męczennika,

-środę- wspomnienie Św. Karola Lwangi i Towarzyszy

 

We wtorek  cała społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Okocimiu będzie przeżywać  swoje święto: W programie:

10.00- Msza Święta w kościele

10.45-Uroczyste poświęcenie placu zabaw

11.00- Akademia z okazji „Święta szkoły i poświęcenia placu zabaw

 

W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, a po Mszy świętej o godz. 10.30 - wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. W tym roku pójdziemy na ulicę Goetzów Okocimskich. Uroczystą procesję poprowadzi ks. prof. dr hab. Tadeusz Brzegowy. Prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów, zapraszamy dzieci pierwszo-komunijne, dzieci z rocznicy I Komunii Świętej, dzieci do sypania kwiatów, strażaków o pilnowanie porządku.

 

Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na hospicja Diecezji Tarnowskiej.

 

W Boże Ciało nie będzie Mszy świętej o godz. 12.00 ze względu na procesję. W Oktawie Bożego Ciała procesja  eucharystyczna będzie wieczorem o godz. 18.00.

 

O godzinie 14.30- ślub: Weroniki Nalepa i Piotra Kołodzieja

 

W pierwszy piątek wyjazd do chorych o godzinie 8.00. Spowiedź w pierwszy piątek od godziny 17.00. Msze Święte o NSPJ o godzinie 6.30 i 18.00.

 

W ten pierwszy piątek jest wyjazd do Mogiły na modlitewne czuwanie po wieczornej Mszy Świętej. Zachęcamy i zapraszamy do zapisu.

 

Pani Prezes Akcji Katolickiej w Okocimiu - dziękuje wszystkim parafianom, którzy pielgrzymowali 23 maja do Porąbki Uszewskiej. Szczególne słowa podziękowań kierujemy w stronę najmłodszych uczestników pielgrzymki, którzy pomimo brzydkiej pogody, tak licznie wzięli w niej udział.