Uroczystość Trójcy Przenajświętszej( 15.06.2014r).

 

 

Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odpustową, oddajemy cześć Trójcy Przenajświętszej. Możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:

-spowiedź miesięczna

-Komunia Święta

-Ojcze nasz

-Wierzę w Boga

-Modlitwa w intencji Ojca Świętego: np. Zdrowaś Maryjo, Pod Twoją Obronę

-wolność od jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego

- odpust można ofiarować, za siebie, kogoś zmarłego, lub zmarłą.

 

Msze święte dzisiaj - o godz. 7.00, Po Mszy Świętej o godz.7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i ich nabożeństwo stanowe. Kolejna Msza Święta o godz. 9.00, o 11.00 - uroczysta suma odpustowa w  której będzie uczestniczył ks. Infułat Zdzisław Sadko,  a kazanie na poszczególnych mszach  głosi ks. Prof. Alojzy Drożdż.

 

Dzisiaj nie będzie Mszy świętej o godz. 12.00, natomiast o godz. 16.00 będzie nabożeństwo czerwcowe a o 16.30- Msza święta wieczorna.

 

Ofiary z dzisiejszej niedzieli, a zarazem z trzeciej niedzieli, przeznaczone są na prace inwestycyjne. Za te ofiary składamy z góry serdeczne Bóg zapłać.

 

We wtorek- wspomnienie Św. Brata Alberta

W sobotę wspomnienie Świętego Alojzego Gonzagi, zak.

 

W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, a po Mszy świętej o godz. 10.30 - wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. W tym roku pójdziemy na ulicę Ks. Kazka. Uroczystą procesję poprowadzi ks. prof. dr hab. Tadeusz Brzegowy. Prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów, zapraszamy dzieci pierwszo-komunijne, dzieci do sypania kwiatów, strażaków o pilnowanie porządku.

 

Spowiedź przed Uroczystością Bożego Ciała- w środę od godz. 17.30.

 

Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na hospicja Diecezji Tarnowskiej.

 

W Boże Ciało nie będzie Mszy świętej o godz. 12.00 ze względu na procesję. W Oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne będą o 6.30- rano i wieczorem o godz. 18.00.

Składamy serdeczne podziękowanie Panu Stanisławowi Ojczykowi za piękna kompozycje kwiatów na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać.