IX Niedziela zwykła( 29.05.2016r)

 

Przeżywamy IX niedzielę zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30-z procesją eucharystyczną, 12.00, o 16.00-prcesja eucharystyczna, nabożeństwo majowe a po nim Msza Święta

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

-wtorek nawiedzenie NMP

-środę- wspomnienie Św. Justyna

-piątek-Najświętszego Serca Pana Jezusa

-sobotę- Niepokalanego Serca NMP

W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii, przedszkolne i szkolne. Po uroczystej Mszy Świętej na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków, ziół i procesji eucharystycznej odbędzie się również uroczyste błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy dzieci, ich rodziców. Pan Bóg w swojej opatrzności daje nam piękną pogodę, wyrażamy radość i cieszymy się tym, że młodzi rodzice przyprowadzają swoje małe pociechy, prowadzą do kościoła.

Pragniemy jeszcze raz podziękować za przygotowanie pięknych ołtarzy na Boże Ciało, za zamówione Msze i ofiary na Kościół. Mieszkańcom ul. Goetzów Okocimskich strony północnej - za Mszę św.  i 200 zł na k-ł,  mieszkańcom ul. Zagrody-za Msze św. i 200-na K-ł, mieszkańcom ulicy Goetzów za Mszę Świętą.

W pierwszy piątek udamy się do chorych od godziny 8.00. Spowiedź w pierwszy piątek od godziny 17.00. Zapraszamy do spowiedzi pierwszo piątkowej.

Ofiary na tacę z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na Światowe Dni Młodzieży, natomiast do skarbony pod chórem można złoży na ofiary trzęsienia ziemi w Ekwadorze. Za te ofiary z góry składamy Bóg zapłać.

Zapraszamy dzisiaj na pieszą pielgrzymkę do Porąbki Uszewskiej organizowanej przez Akcję Katolicką. Zbiórka na parkingu przy cmentarzu i wyjście o godzinie 15.00. Zachęcamy do licznego udziału dzieci, młodzież, starszych.