IV Niedziela Wielkanocy (22.04.2018r.)

 

Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocy.  Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30,  o 12.00- Msza święta w intencji Jana Goetz Okocimskiego, jego potomków, fundatorów oraz byłych i obecnych pracowników browaru Okocim. W imieniu Zarządu Calsberg Polska S.A. serdecznie zapraszamy  do wzięcia udziału w tej Eucharystii.

 

 

 IV Niedziele Wielkanocy - jest Niedzielą Dobrego Pasterza, a w naszej diecezji obchodzona jest jako Niedziela Kapłańska. Ta niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w kościele.

 

Nawiązując do Tygodnia modlitw o powołania - wyrażamy radość z powołań kapłańskich naszej parafii:

Alumna Błażeja Sikory oraz kapłanów: Sebastiana Widła, O. Karola Taflińskiego,  ks. Roberta Dytki, ks. Prałata Stanisława Gutowskiego, ks. Jerzego Godzika, ks. Stanisława Nowaka.

Polecajmy ich w naszych modlitwach Dobremu Pasterzowi, a także prosimy o modlitwę w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

 

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

- w poniedziałek - uroczystość Św. Wojciecha Bpa i Męczennika- Głównego Patrona Polski.

- w środę- Św. marka Ewangelisty

 

Kontynuujemy dodatkową  katechezę przed I Komunią Świętą.   W poniedziałek próba w kościele o 16.30 natomiast we  wtorek  o  godz. 16.00. też  w  kościele.

 

Ofiary z  dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WSD w Tarnowie. Składamy Bóg zapłać.

 

We wtorek o godzinie 18.00 młodzież klasy III Gimnazjum z naszej parafii  przyjmie Sakrament Bierzmowania w Parafii Św. Jakuba w Brzesku.  W poniedziałek od godz. 17.00 spowiedź przed Sakramentem Bierzmowania i obowiązkowa próba dla wszystkich kandydatów w Brzesku. We wtorek kapłani odprawią z biskupem Mszę Świętą za bierzmowanych i rodziców, jak również Msza Święta za bierzmowanych i ich rodziców oraz świadków będzie odprawiona 11 maja wieczorem w naszej świątyni.  Dziękujemy rodzicom młodzieży bierzmowanej za ofiarę na kościół w wysokości 800 zł. Bóg zapłać.

 

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP a w piątek do Bożego Miłosierdzia.

 

Dziękujemy Grupie synodalnej z naszej parafii za udział wczoraj w Tarnowie na rozpoczęcie V Synodu Diecezji tarnowskiej w liczbie 10 osób.

 

W sobotę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie młodzieży.

 

W poniedziałek o godz. 14.00,  odbędzie się pogrzeb śp. Józefy Pysno. Jej nieśmiertelną dusze polećmy Bożemu Miłosierdziu.