IV Niedziela Adwentu (20.12.2015r).

 

Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Msze święte o godzinie 6.30. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00.

 

Dzisiaj w naszej parafii od godz. 14.00-17.00 – dzień spowiedzi przedświątecznej. Dlatego zapraszamy wszystkich naszych parafian, dzieci, młodzież i dorosłych, aby skorzystać z posługi sakramentalnej. Będą zaproszeni kapłani. Prosimy, aby spowiedzi nie odkładać na następne dni. Dzisiaj wieczorna Msza św. będzie o godz. 17.00. Przerwa w spowiedzi będzie od 15.30-16.00.

 

W czwartek - Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte będą o godz. 6.30.

 

W Wigilię Bożego Narodzenia zachowajmy zwyczaje wigilijne jak:

-wspólna modlitwa

-łamanie opłatkiem

-składanie życzeń

-przeczytanie perykopy ewangelicznej o Bożym Narodzeniu

 

Zapraszamy na Mszę św. pasterkę o godz. 24.00. Przed pasterką o godz. 23.30 młodzież naszej parafii gimnazjalna i szkolna przygotowała wieczór śpiewu kolęd i pastorałek. Zachęcamy do wysłuchania montażu słowno-muzycznego o tematyce Bożonarodzeniowej.

 

Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, podobnie jak w latach ubiegłych.

 

W dzień Bożego Narodzenia- liturgię ubogaci schola starsza i młodsza. Starsza o godz. 10.30 a młodsza o 12.00. Pół godziny przed Mszą świętą – będzie próba – tu w kościele, starszej o 10.00, a młodszej o 11.30. W Uroczystość Świętego Szczepana w więc w sobotę, na Mszy Świętej o godz. 12.00- rozesłanie kolędników misyjnych.

 

Składamy podziękowanie pewnej rodzinie z ulicy Karpackiej za ofiarę przeznaczoną na częściowe pokrycie kosztów wywozu śmieci z cmentarza. Bóg zapłać.

 

 

Składamy podziękowanie za ofiary na składkę z dzisiejszej niedzieli tj. III niedzieli miesiąca.

 

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jest świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego w cenie 7 złotych, jest także do nabycie kolejny numer „Kościoła nad Uszwicą” w cenie 2,5 zł

 

Zachęcamy jeszcze do nabycia świec wigilijnych tych małych.

 

Podajemy dla informacji parafian, że w ubiegły poniedziałek, ktoś, nie wiadomo kto, stłukł w drzwiach wejściowych szybę. Na tygodniu drzwi były zdjęte, bo zostały zawiezione do stolarza, z związku z wprawieniem nowej szyby. Dlatego w ciągu dnia - będziemy zamykać główne drzwi.