III Niedziela zwykła (22.01.2017r.)

 

Przeżywamy III Niedziele zwykła. Msze Święte jeszcze o godz. 9.00, 10.30, 12.00 o 16.00-Msza Święta wieczorna.

 

Dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej a więc około godziny 17.00- spotkanie opłatkowe Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy

 

Dziękujemy z głębi serca- naszym Paniom z parafialnego Oddziału Caritas za przygotowanie spotkania opłatkowego dla ludzi starszych i samotnych. Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za śpiew, a wszystkim za przybycie. Bóg zapłać.

 

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwana kolędą. Składamy serdeczne podziękowanie za życzliwe przyjmowanie kapłanów. Wspólnie modliliśmy się, wypraszaliśmy Boże Błogosławieństwo, zachowanie od nieszczęść i klęsk. Jest wiele niepokojących zjawisk jak, nieobecność niektórych na kolędzie, rozbite małżeństwa, młodzi żyjący bez ślubu kościelnego. Część z tych ofiar decyzją ks. bpa jest przeznaczone na Caritas Sacerdotalis Diecezji Tarnowskiej- czyli Caritas Kapłański - Diecezji Tarnowskiej.

 

Gdy ktoś nie był na kolędzie, lub wyjechał, a życzyłby sobie kapłana, to proszę zgłosić w zakrystii i ómówić się. 

 

W następną Niedzielę o godzinie 12.00 będzie odprawiona Msza święta za wszystkich parafian odwiedzonych po kolędzie. Będziemy dziękować Bogu za odwiedzonych parafian i wypraszać dla nich, dalej Boże Błogosławieństwo.

 

"W sobotę 28 stycznia będzie wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na jasełka i ruchomą szopkę. Zbiórka na parkingu przy cmentarzu o godz. 8.30. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc. Zachęcamy do zapisu i wyjazdu"

 

Zachęcamy do nabycia  prasy katolickiej a szczególnie Gościa Niedzielnego, gdzie jest artykuł o jasełkach w Okocimiu, wystawionych przez naszą młodzież z grupy młodzieżowej.

 

W sobotę o 14.00- Ślub Patrycji Rzenno i Dariusza Ducinowskiego

 

Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotą o godz. 10.00,  Grupy młodzieżowej również w sobotę, po Mszy Świętej wieczornej a scholii w piątek o godz. 18.00 i 19.00