III Niedziela Wielkanocy(10.04.2016r.)

 

Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocy, a zarazem drugą niedzielę miesiąca. Msze święte dzisiaj jeszcze o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o 16.00- Msza Święta wieczorna. 

 

Dzisiejsza niedziela jest w naszej diecezji przeżywana jako Niedziela Biblijna.

 

Najbliższa Niedziela tj. IV Niedziela Wielkanocy będzie przeżywana  w naszej diecezji jako niedziela kapłańska. Rozpocznie ona Tydzień modlitw o powołania do służby w kościele. Jest to również III Niedziela miesiąca - ofiary z tej niedzieli będą przeznaczone na cele parafialne, inwestycyjne. Za te ofiary już z góry składamy serdeczne Bóg zapłać

 

Natomiast  składka z następnej  niedzieli - tj. IV niedzieli będzie przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

Od najbliższego  wtorku zaczynamy już przygotowanie i dodatkową katechezę dla dzieci i ich rodziców klasy II - do I Komunii i Spowiedzi świętej. Ta dodatkowa katecheza będzie o godz. 17.00 – w szkole- w każdy wtorek.

 

W najbliższą sobotę Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku organizuje po raz kolejny zlot Miłośników Klasycznej Motoryzacji. Gościem spotkania będą członkowie Tarnowskiego Klubu Miłośników Garbusów. Na godzinę 9.00 zapraszamy wszystkich właścicieli oraz miłośników zabytkowych samochodów i motocykli. Msza święta z poświęceniem pojazdów o godz. 11.00. Potem przejazd ulicami miasta do Pałacu Goetzów. Więcej szczegółów na stronie internetowej:

 

Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badanie gęstości kości  pod kątem wykrycia osteoporozy. Badanie odbędzie się w ambulansie diagnostycznym na parkingu obok Kościoła w najbliższy wtorek 12 Kwietnia od godz. 11:30. Badanie częściowo jest dofinansowane. Dopłata pacjenta do badania to 25zł." Dzięki tym badaniom możemy stwierdzić jaki jest stan uwapnienia kości u kobiet i mężczyzn , wychwycić niedobory wapnia w najwcześniejszym stadium i wdrożyć odpowiednie postępowanie. Wynik z badania jest natychmiastowy. Personel obsługujący aparat posiada odpowiednie kwalifikacje do wykonywania badań.

Pragniemy podziękować parafianom za udział w pielgrzymce do Parafii Miłosierdzia Bożego w ubiegły czwartek, w „Tygodniu Miłosierdzia” Bóg zapłać.

W najbliższą niedziele po Mszy Świętej wieczornej około godziny 17.00- spotkanie Rady Duszpasterskiej. Członków rady serdecznie zapraszamy.