III Niedziela Wielkanocy(15.04.2018r.)

 

Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocy, a zarazem trzecia niedzielę miesiąca. Po Mszy Św. o godzinie siódmej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek.  Msze święte dzisiaj jeszcze o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o 16.00 -Msza Święta wieczorna.

 

Dzisiejsza niedziela  rozpoczyna w kościele tydzień biblijny.

 

 W przyszłą niedzielę o godzinie 12.00 – zostanie odprawiona uroczysta Msza święta na którą w imieniu Zarządu Calsberg Polska SA zapraszamy do wzięcia udziału z okazji 170 rocznicy założenia browaru. Zgodnie z wieloletnią tradycją Msza święta będzie odprawiona w intencji Jana Goetz Okocimskiego, jego potomków, fundatorów oraz byłych i obecnych pracowników Browaru Okocim.

 

Najbliższa Niedziela tj. IV Niedziela Wielkanocy będzie przeżywana  w naszej diecezji jako niedziela kapłańska. Rozpocznie ona Tydzień modlitw o powołania do służby w kościele.   Składka z następnej  niedzieli - tj. IV niedzieli będzie przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

W najbliższy  wtorek zapraszamy dzieci z klasy II na dodatkową katechezę przed I Komunią Św. o godz. 16.00 – do szkoły.

 

Próba scholii w piątek młodszej o 18.00 i starszej o 19.00.

 

Spotkanie biblijne po Mszy Świętej wieczornej  w piątek na plebanii.

 

Spotkanie  ministrantów i lektorów w sobotę o 10.00 a młodzieży po Mszy Świętej wieczornej.

 

Składamy podziękowanie za ofiary z III niedzieli miesiąca na prace w parafii. Planujemy w najbliższym czasie przed Komunią Świętą wymyć posadzkę wokół kościoła  i zaimpregnować, przy głównym wejściu będą jeszcze zamontowane barierki z kajneru dla osób starszych. Chcemy także pomalować ogrodzenie kościoła i rozpocząć rozbudowę tej salki i łazienek. Czekamy na ostateczną dokumentację i decyzje o rozbudowie.

 

Ksiądz Prała Stanisław Gutowski w Tarnowie odprawi Msze Święte:

+ śp. Jana Pukala- 15 Mszy św.

+Antoninę Baran- 7 Mszy Św.

+Janinę Kościółek- 8 Mszy Św.

 

W piątek odbył się pogrzeb zmarłego śp. Antoniego Kaźmierczyka o godz. 13.00. Jego nieśmiertelną dusze polećmy Bożemu Miłosierdziu.