III Niedziela Adwentu(11.12.2016r.)

 

Przeżywamy już trzecią Niedzielę Adwentu, która w liturgii K-ła nosi nazwę niedzieli radości. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o 16.00- ostatnia Msza św. wieczorna.

 

 Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień  Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin.

 

W piątek  rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

 

Od  soboty już rozpoczęły się spowiedzi przedświąteczne w naszym dekanacie brzeskim.

 

W naszej parafii spowiedź przedświąteczna będzie w najbliższą niedzielę tj. 18 grudnia od 13.00-16.00, z przerwą od.15.00-15.30. Bardzo prosimy, aby skorzystać z niej i dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.

 

W następną  niedzielę po Mszy świętej o godzinie 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek. Ofiary z III niedzieli miesiąca grudnia, stycznia i lutego  są przeznaczone na ogrzewanie k-ła. Za wszystkie ofiary z góry składamy Bóg zapłać.

 

Ministranci i lektorzy rozprowadzają opłatki wigilijne. Ofiary z nich przeznaczone są na LSO.

 

Są do nabycia jeszcze świece wigilijne-jako Świąteczne Dzieło pomocy Dzieciom, a także stroiki świąteczne u Pań z Caritasu. Zachęcamy do ich nabycia.

 

Kolejne próby: w poniedziałek o godzinie 18.00-scholi młodszej i o 19.00-scholi starszej i w piątek o 18.00-scholi młodszej i starszej o godzinie 19.00.

 

W piątek spotkanie po Mszy Świętej próba jasełek. A w sobotę o godzinie 10.00-spotkanie ministrantów i lektorów na plebani a po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Grupy  młodzieżowej.

 

W naszych modlitwach polecajmy zdrowie ks. Prałata Stanisława a także zdrowie Pana Jana-kościelnego, który jest po operacji

 

Prosimy zamykać kościół bo jest ogrzewany

 

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Włodzimierz Nowak, którego pogrzeb odbył się wczoraj o godzinie 11.00. Również w Janowcu koło Radomyśla Wielkiego odbył się pogrzeb mamy księdza Piotra Cichonia o godzinie 13.00. Te  nieśmiertelne dusze polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie /3 razy/