III Niedziela Adwentu(13.12.2015r.)

 

 

Przeżywamy już trzecią Niedzielę Adwentu, która w liturgii K-ła nosi nazwę niedzieli radości. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00.  O 16.00- Msza św. wieczorna.

 

W trzecim tygodniu Adwentu przypadają Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Przez modlitwę, udział w roratach-wypraszajmy Boże błogosławieństwo dla rodzin naszej parafii

 

W liturgii na tygodniu przypadają wspomnienia:

 

-w poniedziałek- Św. Jana od Krzyża

 

W środę rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

 

 Już rozpoczęły się spowiedzi przedświąteczne w naszym dekanacie brzeskim. W naszej parafii spowiedź przedświąteczna będzie w najbliższą niedzielę o godziny 14.00 do 17.00 z przerwą od godziny 16.00 do 16.30. Msza wieczorna będzie o godz. 17.00-ale bez kazania.

 

 W najbliższy piątek tj. 18 grudnia dwóch kapłanów od godziny 8.00 wyjedzie do chorych z posługa sakramentalną. Dlatego prosimy zgłosić chorych tych z pierwszego piątku i tych na święta. Będzie to dla nich posługa przed świętami Bożego Narodzenia. Następna będzie dopiero w lutym, bo pierwszy piątek przypada 1 stycznia, Nowy Rok.

 

Dziękujemy Panu Arturowi Słupskiemu za pomalowanie tych blatów przy ławkach, ale również tak bardzo prosimy, aby ich nie rysować, bo znów trzeba będzie za rok  malować.

 

Dzisiaj jest także składka do puszek,  na ofiary  Kościoła na Wschodzie. Za te ofiary składamy Bóg zapłać.

 

Dziękujemy pewnemu Panu z Klęczan za ofiarę na cele remontowe. Bóg zapłać.

 

Składamy podziękowanie Panu Maciejowi Osadzie za załadowanie śmieci do kontenera przy cmentarzu. Bóg zapłać.

 

W środę o godzinie 18.00 - spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej z asystentem diecezjalnym ks. dr Janem Bartoszkiem

 

Najbliższa niedziela to już III niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 6.30 - zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i ich nabożeństwo stanowe.

 

Ofiary z III niedzieli miesiąca są przeznaczone na prace inwestycyjne.

 

Wywiązujemy się bardzo dokładnie  z tych prac, które były zaplanowane na ten rok, a było ich dużo: od zakrystii, mebli, impregnacji drogi procesyjnej, częściowo murów k-ła, mur oporowy.  Ostatnio nawet kończymy te zaplanowane drzewa na cmentarzu i przy szkole i chodniku. Problemem są śmiecie na cmentarzu. Ostatnio było ich bardzo dużo, bo aż 8 ton, w tym było dużo zniczy i doniczek, a koszt wywozu wynosi ostatnio 3400. Przed Wszystkim Świętymi wywieziono 2 razy po 2500 zł. Ostatnio doszło jeszcze ścięcie drzew na cmentarzu, tych, które najbardziej zagrażały bezpieczeństwu: i ludzi i nagrobkom. Koszt usunięcia tych drzew to 8500 zł.  Podajemy to dla informacji parafian. Robimy stopniowo pewne i te najpotrzebniejsze rzeczy. Dziękujemy za ofiary, liczymy także na pewne zrozumienie i ofiarność.

 

Można za darmo wziąć pewne numery czasopisma „Miłujcie się” ze stolika z gazetami.