III Niedziela Adwentu (17.12.2017r.)

 

Przeżywamy już trzecią Niedzielę Adwentu, która w liturgii K-ła nosi nazwę niedzieli radości. Po Mszy świętej o godz. 7.00- zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i ich nabożeństwo stanowe.  Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 11.00, i o 16.00- Msza św. wieczorna.

 

Wczoraj rozpoczęła się Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

 

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień  Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin.

 

Od  soboty już rozpoczęły się spowiedzi przedświąteczne w naszym dekanacie brzeskim.

 

W naszej parafii spowiedź przedświąteczna jest dzisiaj od 13.00-16.00, z przerwą od.14.30-15.30. Zapraszamy, skorzystajmy z tego daru Bożego Miłosierdzia i przygotujmy się godnie na święta Bożego Narodzenia

 

 Ofiary z III niedzieli miesiąca są przeznaczone na prace inwestycyjne, które z początkiem wiosny rozpoczniemy. Natomiast z IV niedzieli będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła Za wszystkie ofiary z góry składamy Bóg zapłać.

 

Następna niedziela to 24 grudnia. Msze Święte będą tylko do południa a więc o 7.00, 9.00 i 11.00. Nie ma Mszy Świętej o godzinie 16.00 ze względu na wigilię, która przypada w tym dniu.  O godzinie 24.00-zapraszamy na uroczystą pasterkę. Przyjdźmy powitać pełni wiary i radości Nowonarodzone Dziecię.

 

W czasie wigilii zachowajmy piękne zwyczaje: jak wspólna rodzinna modlitwa, przeczytanie ewangelii o Bożym Narodzeniu, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd. Stwórzmy religijną bożonarodzeniową atmosferę.

 

Ministranci rozprowadzają opłatki wigilijne. Ofiary przeznaczone są na LSO.

 

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jest nowy numer „Kościoła nad Uszwicą”. Jest w nim aż trzy artykuły o Okocimiu. Zachęcamy do nabycia w 3 zł. Na pewno nie braknie, bo 100 egzemplarzy.