II niedziela zwykła (15.01.2017r.)

 

Przeżywamy już czas zwykły w ciągu roku, a zarazem III niedzielę miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 7.00 – zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i ich nabożeństwo stanowe. Msze święte dzisiaj jeszcze o 9.00, 10.30, 12.00, o 16.00  – Msza święta wieczorna.

 

Dzisiaj jeszcze raz zapraszamy na jasełka do Domu Ludowego w wykonaniu naszej młodzieży. Ostatnio Dom Ludowy nie mógł pomieścić chętnych, tyle było ludzi, to tym bardziej zapraszamy jeszcze  dzisiaj na 17.30.

 

Od 18 – 25 stycznia w Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do modlitwy w tych intencjach.

 

W najbliższą sobotę to jest 21 stycznia - Panie z naszego Parafialnego Oddziału Caritas organizują spotkanie opłatkowe dla ludzi starszych, samotnych w Domu Ludowym. Zapraszamy wszystkich ludzi starszych, samotnych, zaproszenia będą roznoszone, ale tym bardziej zapraszamy tych, dla których zaproszenie nie dotarło, niech bardziej czują się zaproszeni. Dzieci ze Szkoły Podstawowej odegrają jasełka, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zaśpiewają kolędy, Dom Ludowy jest odnowiony, ogrzany, będzie przyjemnie. Ale najpierw tu w świątyni jest Msza Święta o godzinie 11.00- a po niej przejście do Domu Ludowego.

 

W najbliższą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej, a więc około godziny 17.00- spotkanie opłatkowe dla uczestników Rady Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszamy.

 

 

"W dniu 28 stycznia, tj. sobota Akcja Katolicka organizuje wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej, podczas którego będzie można zobaczyć ruchomą szopkę w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym oraz wziąć udział w Jasełkach przygotowanych przez Braci z bernardyńskiego seminarium. Udział w jasełkach przedstawianych przez naszą młodzież jak również w tych wyjazdowych, to wspaniała okazja, by wspólnie z rodziną, czy w gronie znajomych spędzić ten szczególny czas Bożego Narodzenia. To nie tylko teatr, to refleksja, modlitwa, radość i wspólna zabawa. Zachęcamy więc do wyjazdu. Zapisy u Pani Bogusławy Smuk i Elżbiety Kania"

 

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z III niedzieli miesiąca na ogrzewanie. Bóg zapłać. Ostatnio zimna nas nie oszczędza. Żeby uniknąć wilgoci i zimna w kościele-ogrzewanie było włączone od świąt Bożego Narodzenia cały czas.

 

Dalszy ciąg kolędy:

Poniedziałek: od godz. 15.00-Ul. Ks. Kazka od pana Franciszka Brzyka do pana

Krzysztofa Ojczyka-ks. Wiesław

Poniedziałek: od 15.00.Ul. Ks. Kazka od pana Kazimierza Brzyka do końca.-

Ks. Waldemar

 

Wtorek: od godz. 15.00-Ul. Ks. Kazka od państwa Wójtowiczów do państwa

Jemiołów.- Ks. Wiesław

Wtorek: od 15.00. Ul. Zamkowa. Od państwa Fitów do państwa Porębskich-(od

dołu do góry-jedna strona)- ks. Waldemar

 

Środa: od 15.00.Ul. Zamkowa. Od państwa Kukułków do państwa Palejów. –

 ks. Wiesław

Środa: od 15.00. Ul. Zamkowa; od państwa Cieluchów do państwa Gajewskich

ks. Waldemar

 

Czwartek: od godz.15.00. Ul. Zamkowa: od państwa Mrożków do państwa

Batków