II Niedziela Wielkiego Postu (12.03.2017r.)

 

 

Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu.  Dzisiaj Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, o 11.30-Droga Krzyżowa dla dzieci, o 12.00-następna Msza Święta. O godz. 16.00- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza Święta wieczorna. 

 

Od dzisiaj Panie z naszego Oddziału Caritas będą rozprowadzać baranki oraz paschaliki w cenie 5 zł. W tym 3,5 zł przeznaczone jest na Caritas diecezji a 1,5 na Caritas parafialny

 

Dzisiaj przy wejściu do K-ła umieszczona jest skarbona na ofiary na Ogólnopolski Fundusz Dzieła Pomocy Misjom „Ad Gentes”. Zachęcamy do ofiarności na cele misyjne.

 

 Od następnej niedzieli, w kościele nie będzie puszki na ofiary na zakup kwiatów do Bożego Grobu, tylko będzie składka w czasie Gorzkich Żali. Za te ofiary na kwiaty do Bożego Grobu już dzisiaj składamy Bóg zapłać.

 

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o 17.00, a po niej na Msze Św. natomiast dzieci zapraszamy w niedzielę o godz. 11.30.

 

Będzie próba scholii młodszej i starszej w piątek po Mszy wieczornej

 

Najstarsza Szkoła w Brzesku zaprasza do Publicznego Gimnazjum nr 1, na Dni Otwarte rodziców i dzieci w dniach 22 i 24 marca o godzinie 17.00. Pragnie poinformować o nowych klasach reaktywowanych od 1 września, czyli od klasy pierwszej do siódmej.

 

Natomiast  Niepubliczne Przedszkole „Jakubowe Muszelki” zaprasza dzieci  od 2,5 do 6 lat. Zapisy przez cały rok. Szczegóły szkoły i przedszkola  znajdują się na afiszu.

 

Dziękujemy Paniom z naszego Parafialnego Oddziału Caritas za przygotowanie wczoraj  wielkopostnego dnia skupienia - dla parafialnych oddziałów Caritasu z naszego dekanatu, w sumie dla 50 osób. Bóg zapłać.

 

W następną niedzielę po godzinie 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek. Ofiary na tacę już będą przeznaczone na prace w parafii. Za te ofiary już z góry składamy Bóg zapłać.

 

Za zmarłego śp. Brata zakonnego Jana Wiśniowskiego zostanie odprawiona Msza Święta od członków Akcji Katolickiej w dniu 6 kwietnia o godzinie 8.00 w Kościele Św. Bernardyna w Krakowie

 

Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godzinie 10.00 na plebanii.