II Niedziela Wielkanocy- - „Biała” Niedziela Miłosierdzia Bożego (2.04.2016r.)

 

 

Przeżywamy II  Niedzielę Wielkanocy - a zarazem Niedziele Miłosierdzia Bożego. Msze święte w naszym kościele jeszcze o 9.00, 10.30, 12.00, a o 16.00- Msza Święta wieczorna.

 

Dzisiejsza niedziela - to również Święto Caritas w całym Kościele. W naszych modlitwach prośmy o  rozwój cnoty miłosierdzia chrześcijańskiego dla nas i naszych bliskich.   I tutaj pragniemy podziękować tym, którzy angażują się w to dzieło a zwłaszcza paniom z naszego parafialnego Oddziału Caritas.

 

Przypada dzisiaj uroczystość odpustowa w Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.30.

 

Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego -przeniesiona z 25 marca- a także dzień Świętości Życia i duchowej  adopcji.

 

Trwa ogłoszony Rok Miłosierdzia przez papieża Franciszka - w tym roku parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku zaprasza wszystkich parafian i duszpasterzy z dekanatu Brzesko do wspólnego przeżywania Tygodnia Miłosierdzia od 3 do 9 kwietnia. O godz. 18.00 w wybranym dniu dla parafii, pragniemy  zawierzyć parafię Bożemu Miłosierdziu i przyjąć namaszczenie Balsamem Miłosierdzia. Nasza parafia poproszona jest na czwartek na godzinę 18.00. Zapraszamy naszych parafian, aby tam udać się w najbliższy czwartek na godz. 18.00, czy to samochodami, czy jakimś innym środkiem lokomocji. Jeden z naszych kapłanów też tam pojedzie i odprawi Mszę Świętą za parafian. Prosimy o liczny udział. Szczegóły są na afiszu.

 

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Przy gazetach na samym dole są gazety o tematyce kulturalnej, można je za darmo zabrać

 

Wczoraj zostały odprawione dwa pogrzeby: jeden za zmarłą śp. Cecylię Tekiela o godz. 10.30 a drugi o godz. 14.00-za zmarłego śp. Konrada Kukułkę. Ich nieśmiertelne dusze polecajmy Bożemu Miłosierdziu./ Dobry Jezu a nasz panie daj jej wieczne spoczywanie/