II Niedziela Wielkanocy- - „Biała” Niedziela Miłosierdzia Bożego(12.04.2015r.)

 

Przeżywamy II  Niedzielę Wielkanocy - a zarazem Niedziele Miłosierdzia Bożego. Msze święte w naszym kościele jeszcze o 9.00, 10.30, 12.00, o 16.00 – Nieszpory a o 16.30- Msza Święta wieczorna.

 

Dzisiejsza niedziela - to również Święto Caritas w całym Kościele. W naszych modlitwach prośmy o  rozwój cnoty miłosierdzia chrześcijańskiego dla nas i naszych bliskich.   I tutaj pragniemy podziękować tym, którzy angażują się w to dzieło a zwłaszcza paniom z naszego parafialnego Oddziału Caritas.

 

Przypada dzisiaj uroczystość odpustowa w Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.30.

 

We wtorek kolejna katecheza dla dzieci pierwszo-komunijnych o godz. 16.00 w szkole.

 

Prezes Akcji Katolickiej w Okocimiu /Pani Elżbieta Kania/  dziękuje Księdzu Arturowi za wspólne pielgrzymowanie na trasie Drogi Krzyżowej w Wielki Wtorek oraz sprawowanie Eucharystii, ministrantom,  Kole Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Okocimiu za zabezpieczenie trasy i wszystkim parafianom, uczestnikom pielgrzymki za obecność i wspólną modlitwę.

 

Składamy serdeczne podziękowanie Rodzicom i młodzieży klasy III Gimnazjum, która w ubiegłą środę przyjęła Sakrament Bierzmowania z rąk ks. bpa Stanisława Salaterskiego, za zamówioną Mszę Świętą i ofiarę na Kościół -500 zł. Bóg zapłać.

 

 

W następną niedzielę o godz. 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla matek i ojców i nabożeństwo stanowe.

 

Ofiary na tacę z III niedzieli miesiąca przeznaczone są prace inwestycyjne. Z prac które ostatnio zostały wykonane, to skucie lamperii, nałożenie tynków szerokoporowych, dołożenie posadzki z marmuru morawicy, wybiałkowanie częściowe ścian i pomalowanie jasną farbą zakrystii, dawnej loży, która będzie przeznaczona dla LSO. Na razie czekamy na wykonanie mebli. Na pierwszy odpust parafialny, ta zakrystia powinna już funkcjonować. Następnie powoli bierzemy się do odglonowania ścian kościoła. Jeżeli będzie sprzyjająca pogoda, to na I Komunię Św. ta praca powinna być wykonana.