IV Niedziela Wielkiego Postu(15.03.2015r.)

 

 

Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu. Po Mszy świętej o godz. 7.00- zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo stanowe. O godz. 9.00- następna Msza święta, o 10.30-suma, o 11.30-Droga Krzyżowa dla dzieci, o 12.00- kolejna Msza święta. O godz. 16.00-Gożkie Żale z kazaniem pasyjnym a po nich ostatnia Msza święta wieczorowa.

 

Zachęcamy i zapraszamy w piątek na Drogę krzyżową. Zawsze może być więcej parafian. Za dwa tygodnie w piątek będzie jeszcze dodatkowa droga krzyżowa o godzinie 20.00 przygotowaną przez scholę i młodzież. Tutaj zapraszamy szczególnie młodzież klasy I, II, III Gimnazjum oraz szkół średnich. Przypominamy również rodzicom, aby przypomnieli młodzieży o drodze krzyżowej. Ta młodzież siedzi tak bezczynnie na przystankach. Niech przyjdą na drogę krzyżową.

 

 W piątek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

 

We wtorek o godzinie 16.00- rozpoczynamy już z klasą II Szkoły Podstawowej katechezy przygotowujące do I Komunii Świętej. Prosimy również o obecność także jednego z rodziców.

 

Składamy podziękowanie za ofiary z dzisiejszej niedzieli na pokrycie kosztów ogrzewania. Dla orientacji rachunek za styczeń i luty za energię, w kościele, za ogrzewanie wynosi 7620,17 zł.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy już rekolekcje parafialne. Poprowadzi je ks. Kazimierz Wolan – kapłan ze Zgromadzenia Misjonarzy MB Saletyńskiej – proboszcz parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Krakowie. Rekolekcje są czasem szczególnej refleksji, medytacji, naszych przemyśleń. Wiele ludzi gubi się w dzisiejszym świecie, żyje tylko sensacjami, półprawdami, żyje od programu do programu, które z szatańskim uporem powtarzają błędy, nieprawdy, niszcząc człowieka i jego godność, a temu syndromowi poddani są ludzie ochrzczeni. Dlatego zachęcamy, prosimy, nawet apelujemy, aby dostosować się do programu rekolekcji, rodzice niech przyjdą na ogólne nauki. Młodzież szkół średnich i gimnazjum ma rekolekcje w swoich szkołach. Natomiast dzieci zapraszamy w niedzielę na 12.00 a w poszczególne dni na godzinę 11.00.

 

Dzieci ze Szkoły Podstawowej będą miały program podany w szkole.

 

Z prac, które w najbliższym czasie chcemy wykonać, to już powoli, powoli porządkujemy zakrystię dla ministrantów i lektorów(dawna loża). Tam jest potrzeba skucia lamperii, która trzyma wilgoć, trzeba odgrzybić, zaimpregnować cegłę, nałożyć tynk szerokoporowy, pomalować, a potem umieścić nową szafę na szaty liturgiczne i nowy baldachim. Trzeba pomyśleć o odglonowaniu kościoła, z którym może być problem.  Na cmentarzu czekają do ścięcia te dwa drzewa na które jest pozwolenie. Jest jeszcze wiele innych planów, ale to w przyszłości. Na bieżąco będziemy informować.

 

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego w cenie 5 zł, w którym jest relacja z konkursu trzeźwościowego. Są tam ujęci nasi mali parafianie.

 

W ostatni piątek w Mogile została  odprawiona Msza święta w intencji naszych  pielgrzymów z pierwszego piątku.

 

W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Bożeny Witek w piątek i w sobotę śp. Janiny Janawa w sobotę. Ich nieśmiertelne dusze polecajmy Bożemu Miłosierdziu/ Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie/