IV Niedziela Wielkanocy(17.04.2016r.)

 

 

Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocy, która przeżywana jest w Kościele, jako Niedziela Dobrego Pasterza. Po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i ich nabożeństwo stanowe. Następne Msze Święte jeszcze o godzinie 9.00, 10.30, 12.00 i ostatnia o 16.00

 

Dzisiaj po wieczornej Mszy świętej o godz.17.00 – spotkanie Rady Duszpasterskiej. Przedstawicieli Rady Duszpasterskiej serdecznie zapraszamy. Prosimy aby wszyscy byli obecni, jest wiele spraw do omówienia.

 

 

Dzisiejsza Niedziela tj. IV Niedziela Wielkanocy przeżywana jest także w naszej diecezji – jako niedziela kapłańska. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o powołania do służby w kościele. Składka natomiast z najbliższej niedzieli przeznaczona jest na WSD w Tarnowie.

 

 

 W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, na którą w imieniu Zarządu Calsberg Polska SA., zapraszamy do wzięcia udziału z okazji 171 rocznicy założenia Browaru. Zgodnie z wieloletnią tradycją Msza święta będzie odprawiona w intencji Jana Goetz Okocimskiego, jego potomków, oraz byłych i obecnych pracowników Browaru Okocim.

 

W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Świętego Wojciecha, Bpa i Męczennika, głównego Patrona Polski.

 

 

Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na prace inwestycyjne i koszty funkcjonowania parafii. Z te ofiary już z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ojciec święty Franciszek 3 kwietnia br. podczas południowej modlitwy Maryjnej Regina Coeli zwrócił się do całego Kościoła w Europie, aby zjednoczył się w geście miłości i przekazał na rzecz cierpiącego narodu ukraińskiego szczodry i szlachetny dar zebrany w formie specjalnej pieniężnej składki w niedzielę 24 kwietnia.

            W związku z tym w najbliższą niedzielę przedstawiciele parafialnych oddziałów Caritas przeprowadzą po wszystkich Mszach świętych zbiórkę ofiar do puszek, które to ofiary zostaną w całości przeznaczone Kościołowi na Ukrainie, jako wyraz bliskości i solidarności Ojca Świętego oraz całego Kościoła z narodem ukraińskim. U nas będzie można złożyć na ten cel ofiarę do skarbony pod chórem

 

 

Wczoraj odbył się pogrzeb zmarłej śp. Ireny Hudy o godzinie 14.00. jej nieśmiertelną duszę polecajmy Bożemu Miłosierdziu/Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie

 

Ogłoszenie Jadowniki