I Niedziela Wielkiego Postu (14.02.2016r.)

 

Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiaj Msz święte o godz. 9.00, 10.30. O godz. 11.300 Droga Krzyżowa dla dzieci na która zapraszamy wszystkie dzieci. O godz. 12.00 następna Msza święta. O godz. 16.00-Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do udziału w Wielkim Poście na nabożeństwo ku czci Męki Pańskiej, Drogi Krzyżowej i Gorzkich Zali. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach można zyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

Dzisiaj po każdej Mszy Świętej jest ceremonia posypania głów popiołem dla tych, którzy nie byli w Środę Popielcową.

 

Obecny rok w kościele przeżywany jest jako Rok Miłosierdzia ogłoszony przez papieża Franciszka. Zapraszamy do tego pięknego nabożeństwa zawsze w środę o godzinie 18.00. Tym razem to nabożeństwo w środę  poprowadzą członkowie Akcji Katolickiej.

 

Pragniemy podziękować wszystkim wiernym naszej parafii, którzy wzięli udział w nabożeństwie 40-godzinnym, przygotowali adoracje, poprowadzili modlitwy i adorowali Jezusa Eucharystycznego.

 

Składamy podziękowanie na ofiary na tacę ze Środy Popielcowej. Pół tych ofiar idzie na Caritas Diecezji, a pół na Caritas Parafialny.

 

Ofiary z następnej niedzieli tj. III niedzieli miesiąca przeznaczone są na pokrycie kosztów ogrzewania. Za te ofiary składamy również Bóg zapłać.

 

Zapraszamy na Drogę Krzyżową, która odprawiana jest w każdy piątek o godz. 17.00, a po niej Msza święta. Natomiast dla dzieci w każda niedzielę o godz. 11.30.

 

Od następnej niedzieli Panie z naszego Parafialnego Oddziału Caritas będą rozprowadzały baranki wielkanocne w cenie 5 złotych, z tym 3,5 odprowadza się do Caritas diecezji a 1,5 na Caritas parafii.

 

Natomiast składka z IV niedzieli Wielkiego Postu  przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne jako jałmużna postna.

 

Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku organizuje w Wielkim Poście Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą w piątki i w soboty. Kurs przeznaczony jest wyłącznie dla par narzeczonych. Pierwsze spotkanie w piątek 19.02 o godz. 19.00 w Sali Teatralnej.

 

W dniach 17, 18, 19 lutego w kościele Świętego Jakuba w Brzesku nauki dla uczniów Gimnazjum nr 1 będą się rozpoczynać o godzinie 11.00. Autobus będzie podstawiany na 10.40 w miejscach stałych odjazdów do szkoły.

 

Dzisiaj Członkowie naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przeprowadzają  kwestę do puszek na parafialny sztandar Akcji Katolickiej. Zachęcamy do ofiarności na ten cel.

 

Informujemy młodzież II klasy Gimnazjów, że egzamin do Bierzmowania w całym naszym dekanacie brzeskim wraz z wizytatorem dekanalnym będzie przeprowadzał także wizytator z Wydziału Katechetycznego z Kurii Biskupiej.

 

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od 14 do 17 marca. Poprowadzi je ks. mgr lic. Piotr Boraca –sekretarz Papieskich Dzieł Misyjnych z Referatu Misyjnego z Kurii Biskupiej z Tarnowa.


Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: zmarły śp. Józef Policht , którego pogrzeb odbył się w piątek o godzinie 13.00. Jego nieśmiertelną duszę polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu na nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. /3 razy/. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.