I Niedziela Wielkiego Postu (5.03.2017r.)

 

 

Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiaj Msz święte o godz. 9.00, 10.30. O godz. 11.30 Droga Krzyżowa dla dzieci na którą zapraszamy wszystkie dzieci. O godz. 12.00 następna Msza święta. O godz. 16.00-Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do udziału w Wielkim Poście na nabożeństwo ku czci Męki pańskiej, Drogi Krzyżowej i Gorzkich Zali. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach można zyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

Z głębi serca pragniemy podziękować wszystkim wiernym naszej parafii, którzy wzięli udział w nabożeństwie 40-godzinnym, przygotowali adoracje, poprowadzili modlitwy i adorowali Jezusa Eucharystycznego. Również dziękujemy za liczny udział w nowennach na tygodniu, jak i w pielgrzymce do Mogiły w ostatni I piątek

 

W następną niedzielę będzie składka do puszek na Fundusz Pomocy Misjom.

 

Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek o godz. 17.00, a po niej Msza święta. Natomiast dla dzieci w każda niedzielę o godz. 11.30.

 

W środę w Parafii Św. Jakuba o godzinie 19.15- spotkanie i próba dla młodzieży przystępującej do Sakramentu Bierzmowania.

 

Od następnej niedzieli Panie z Caritasu rozprowadzają baranki i paschaliki wielkanocne w cenie 5 złotych. W tym 3,5 jest przeznaczone na Caritas Diecezji a 1,5 na Caritas parafialny.

 

W najbliższą sobotę rozpocznie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla Parafialnych Oddziałów Caritasów z naszego dekanatu.

O godzinie 14.00- Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

O 14.30- Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Ryszarda Podstołowicza Dyrektora Caritas Diecezjalnej. Po Mszy Świętej spotkanie wszystkich członków Caritasu w Domu Ludowym. 

 

W piątek próba scholii o godzinie 18.00-młodszej i starszej o 19.00., a Grupy Młodzieżowej po Mszy Świętej wieczornej. Spotkanie ministrantów lektorów w sobotę o godzinie 10.00-na plebanii

 

Pogrzeb zmarłego Brata zakonnego Jana Wiśniowskiego odbędzie się we wtorek o godzinie 10.30-jutrznia, a o 11.00 Msza Święta w kościele przy ul. Bernardyńskiej 2 w Krakowie. Jego nieśmiertelną duszę polecajmy Bożemu Miłosierdziu/Dobry Jezu a nasz Panie/