I Niedziela Wielkiego Postu (18.02.2018r.)

 

 

Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Po tej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek.  Dzisiaj Msz święte o godz. 9.00, 10.30. O godz. 11.30 Droga Krzyżowa dla dzieci na którą zapraszamy wszystkie dzieci. O godz. 12.00 następna Msza święta. O godz. 16.00-Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do udziału w Wielkim Poście na nabożeństwo ku czci Męki pańskiej, Drogi Krzyżowej i Gorzkich Zali. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach można zyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

Pragniemy podziękować wszystkim wiernym naszej parafii, którzy wzięli udział w nabożeństwie 40-godzinnym, przygotowali adoracje, poprowadzili modlitwy i adorowali Jezusa Eucharystycznego. Bóg zapłać.

 

Na tygodniu zapraszamy w środę na Nowennę do MBNP a w piątek na Drogę krzyżową

 

Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek o godz. 17.00, a po niej Msza święta. Natomiast dla dzieci w każda niedzielę o godz. 11.30.

 

Od następnej niedzieli Panie z Caritasu rozprowadzają baranki i paschaliki wielkanocne w cenie 5 złotych. W tym 3,5 jest przeznaczone na Caritas Diecezji a 1,5 na Caritas parafialny.

 

Dziękujemy za ofiary z III niedzieli miesiąca na prace w parafii. Bóg zapłać.

 

W następną niedzielę będzie składka na Wyższe Seminarium Duchowne jako jałmużna postna.

 

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Zainteresowanie się Gościem Niedzielnym. Jest w nim artykuł o uniwersytecie nauczania społecznego Jana Pawła II, w którym również biorą udział nasi parafianie.

 

 

W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby zmarłych sp. Wojciecha Nowaka i Mariana Grodnego. Ich nieśmiertelne dusze polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.