I Niedziela Adwentu (29.11.2015r.)

 

 

Adwent to czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, ale to także czas, gdzie nasza uwaga powinna być szczególnie skoncentrowana na powtórnym przyjściu Chrystusa na końcu czasów. 

 

Zachęcamy w czasie Adwentu do udziału w Mszach Świętych zwanych roratami. Roraty w naszym kościele - codziennie odprawiamy o godz. 6.30, poprzedzone godzinkami do NMP a wieczorem o godz. 17.00, na którą zapraszamy tych, którzy nie mieli okazji uczestniczyć rano oraz dzieci.

 

Dzisiaj jeszcze msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00- udziałem przyjęcia nowych ministrantów do LSO. O 16.00  wieczorna Msza święta z kazaniem ale bez nieszporów.

 

Od dzisiejszej niedzieli - panie z naszego parafialnego Oddziału Caritas rozprowadzają świece wigilijne w cenie 5 zł - jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, w tym, że 3,5 zł jest odprowadzane na Caritas Diecezji, a 1,5 pozostaje na Caritas Parafialny. W tym roku dodatkowo Caritas Diecezji jeszcze dobrowolnie proponuje duże świece w cenie 12 zł. Gdyby ktoś miał pragnienie to również zachęcamy do nabycia. Taka świecę można również postawić i zapalić przy wieczerzy i sianku.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek i pierwszy piątek miesiąca grudnia.

 

Spowiedź przed I piątkiem od godz. 16.00.

 

Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00.

 

W I czwartek miesiąca - zapraszamy młodzież klasy III Gimnazjum na kolejne spotkanie w ramach duchowego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy również ich rodziców.

 

W pierwszy piątek zapraszamy do spowiedzi dzieci a szczególnie uczniów klasy I i II Gimnazjum, a po Mszy Świętej na krótkie spotkanie.

 

Zachęcamy i zapraszamy do wyjazdu na modlitewne czuwanie. Byłoby to już ostatnie w tym roku. 2015r. Prosimy również, aby może gimnazjaliści może raz pojechaliby na takie czuwanie w pierwszy piątek.

 

Przychodnia BLUEMED REMEDIUM na ulicy Kościuszki 47 w Brzesku informuje, że wykonywane są bezpłatnie przeglądy stomatologiczne, USG-ortopedyczne, USG-ginekologiczne, oraz piersi, a także bezpłatne badanie słuchu. Zapisów można dokonywać osobiście lub pod numer tel. 514 295 995.

 

W ubiegły piątek rozpoczął się kurs przedmałżeński w Brzesku, w Parafii Św. Jakuba. Szczegóły na stronie internetowej.

 

W czwartek odbył się pogrzeb śp. Anny Stós. Jej nieśmiertelną dusze polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.