I Niedziela Adwentu (27.11.2016r).

 

Zachęcamy w czasie Adwentu do udziału w Mszach Świętych zwanych roratami. Roraty w naszym kościele - codziennie odprawiamy na tygodni o godz. 6.30, poprzedzone godzinkami do NMP a wieczorem o godz. 17.00, na którą zapraszamy tych, którzy nie mieli okazji uczestniczyć rano a szczególnie dzieci.

 

Dzisiaj jeszcze msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00.  O 16.00 - ostatni różaniec za zmarłych z wypominkami. O 16.30-  wieczorna Msza święta.

 

Panie z naszego parafialnego Oddziału Caritas rozprowadzają świece wigilijne- jako Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom. Są jeszcze do nabycia duże świece – bardzo ładne w cenie 12 złotych, których zabrakło w ubiegłą niedzielę.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek i pierwszy piątek miesiąca grudnia.

 

Spowiedź przed I piątkiem od godz. 16.00.

 

Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00.

 

W I czwartek miesiąca - zapraszamy młodzież klasy III Gimnazjum na kolejne spotkanie w ramach duchowego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy również ich rodziców.

 

W pierwszy piątek zapraszamy do spowiedzi dzieci a szczególnie uczniów klasy I i II Gimnazjum, a po Mszy Świętej na krótkie spotkanie.

 

Zachęcamy i zapraszamy do wyjazdu na modlitewne czuwanie. Byłoby to już ostatnie w tym roku. Prosimy również, aby może gimnazjaliści może raz pojechaliby na takie czuwanie w pierwszy piątek.

 

Zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00. Spotkanie grupy młodzieżowej w sobotę po wieczornej Mszy Świętej.

 

Roraty dla dzieci w każdy dzień o godzinie 17.00. Tematem tegorocznych rozważań adwentowych będzie 300-lecie koronacji Obrazu MB Częstochowskiej. Każde dziecko niech przyniesie lampion ze sobą i serduszko wycięte  z papieru, na którym napisze swój dobry uczynek. Po roratach będzie losowanie nagród.

 

Caritas naszej parafii od przyszłej niedzieli będzie rozprowadzać stroiki wykonane przez członkinie Caritasu, a środki otrzymane będą przeznaczone na cele charytatywne.

 

Przedszkole Jakubowe Muszelki, działające przy Szkole Katolickiej w Brzesku ul. Browarna 39, ogłasza nabór dzieci do przedszkola do 23 grudnia 2016r. Opłata wynosi 250 zł. Szczegóły są na plakatach, warto je zobaczyć.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej na tygodniu odeszli do wieczności zmarli:

Śp. Maria Gryz,  śp. Wiktoria Woźniak i zmarły śp. Stanisław Godzik. Ich nieśmiertelne dusze polecajmy Bożemu Miłosierdziu /Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie/