XXVI Niedziela zwykła (1.10.2017r.)

Przeżywamy XXVI niedzielę zwykłą. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i wieczorem o godzinie o 16.00-różaniec a około 16.30-ostatnia Msza Święta.

Na tygodniu zapraszamy w środę na Nowennę do MBNP a w piątek do Bożego Miłosierdzia.

Rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Tak licznie uczestniczyliśmy w misjach parafialnych, tak samo ofiarujmy nasze życie Chrystusowi przez pośrednictwo Matki Bożej Różańcowej. W tym tygodniu różaniec poprowadzą członkowie Akcji Katolickiej. Dzieci niech przyniosą serduszka z imionami każdego dnia a potem będziemy losowali nagrody.

"Dnia 7 października tj. sobota w Święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100-Rocznicy Objawień Fatimskich, cała Polska wzdłuż granic zostanie otoczona modlitwą różańcową. Zebrani na granicach naszej Ojczyzny - o jednej godzinie - odmówią cztery części Różańca. Dlatego zapraszamy wraz z Akcją Katolicką wszystkich wiernych 7 października tj, sobota na godz. 15.00 do kościoła, gdzie włączymy się w tę inicjatywę i rozpoczniemy wspólną modlitwę. Zachęcamy do licznego udziału"

 W dniu 18 października (środa) Akcja Katolicka organizuje wyjazd do Okulic na ostatnie już w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.  Zachęcamy do zapisu i wyjazdu. Zapisy u Pani Bogusławy Smuk i Elżbiety Kania"

W tym tygodni przypada I czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy młodzież klasy III Gimnazjum na Mszę Świętą i spotkanie w ramach duchowego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Natomiast młodzież klasy VII i II Gimnazjum w pierwszy piątek do spowiedzi na spotkanie po Mszy Świętej również w ramach duchowego przygotowania do Bierzmowania.

W pierwszy piątek spowiedź od godziny 16.00. Nie ma w tym miesiącu wyjazdu do chorych, bo był tydzień temu w czasie misji

Ksiądz Biskup Ordynariusz zarządził na niedzielę 15 października wybory do Rad duszpasterskich. Zgodnie z regulaminem prosimy podawać kandydatów, w następną niedzielę będą ogłoszeni, a 15 i trzeba zagłosować na nich. Według regulaminu przedstawicieli w Radzie ma mieć Akcja Katolicka, Caritas, Młodzież… Dlatego pod chórem jest skrzynka kartki i można zgłaszać kandydatów…Prosimy to zrobić dzisiaj. Przychodzą różne wydarzenia w parafii, czy to religijne, czy liturgiczne. Np., jak były losowe wydarzenia, to przedstawiciele  z Rady duszpasterskiej z proboszczem -  przekazywali ofiary wiernych, danej rodzinie.